Krajiny a malebná zákoutí

Krajiny maluji převážně technikou "mokrá do mokré" takzvaně Alla prima - od začátku až do konce. Jedná se techniku při které se další vrstvy barev přidávají do ještě nezaschnutých vrstev.

Je to velice dynamický způsob malby při kterém se dá rychle tvořit a výsledný obraz tak působí radost již po krátké době, avšak na dobu poměrně dlouhou ...

Používám i kombinace technik akryl / olej, kdy akrylové barvy slouží jako určitý stupeň podmalby, než jej překryji barvami olejovými.

Techniku "mokrá do mokré" jsem začal studovat v roce 2011 v Berlíně v ateliéru Angeliky Weille pod vedením přímých nástupců a přátel věhlasného a světoznámého malíře Boba Rosse. Byl to můj vůbec první a intenzívní kurz malování, protože do té doby jsem se zúčastnil v Čechách pouze jednoho. Byl však pro mě natolik inspirující, že jsem se pustil do tvorby, která pro mě byla do té doby více než neznámá ... Více se o tom můžete dozvědět na stránce o mě.

Studování malby krajinek bylo pro mě velice zábavné a to nejen proto, že jsem byl múzou nepolíbený, ale také proto, že výuka probíhala v angličtině s překladem do němčiny a já ani jedním z těchto jazyků příliš "nevládl". Popravdě jsem tenkrát rozuměl asi jen 20% z toho co vysvětlovali a tak jsem mezi ostatními (asi dvaceti) nováčky opravdu vynikal 🙂 Spoléhal jsem však na svou vlastní hlavu a dá se říci, že jsem se jako technik, zaměřil na technickou stránku malby a takzvaně odkoukal jak se co dělá. Už díky tomu, že jsem se více zaměřil na co se dívat, než se snažit plně porozumět, jsem byl na konci kurzu jedním z nejlépe malujících nováčků ... Nic z toho by se nestalo nebýt mé životní lásky a spřízněné duši Věrky, protože mi byla velkou oporou v mých "uměleckých" začátcích a jen díky ní nyní malování vyučuji stejné "nemalíře" a "netalentované" jakým jsem byl i já sám.