Nejčastější dotazy

Pro koho tyto kurzy jsou? +

Přijít může každý, kdo chce malovat a kdo si to chce užít.

Zvládnou to i děti asi od 9-10 let, ale je potřeba, aby rodiče zvážili, zda dítě vydrží malovat cca 6 - 7 hodin a udrží pozornost. Nezáleží na věku nebo na zdravotních dispozicích – máme již několik malujících vozíčkářů.

A už vůbec nezáleží na tom, zda máte talent nebo nadání na malování.

Zvládnu to namalovat já, když jsem nikdy nemaloval/a? +

Když jsme byli malí, chodili jsme hned po narození? Když jsme prvně sedli za volant, uměli jsme hned skvěle řídit? Příkladů bych našel mnoho a věřte, že malování není zase až tak složité, je to dovednost jako každá jiná. A když se dobře vysvětlí a dostanete veškeré návody krok za krokem přímo na kurzu, tak to půjde i Vám. Na každý pád, jde o dovednost. Tedy jakoukoli činnost, kterou chcete dělat, je třeba trénovat. Bez tréninku nejsou výsledky. A s malováním je to stejné.

Lidé mi říkají, že na to nemám, že to bude těžké … +

Pokud Vám toto někdo z vašeho okolí nebo blízkých říká, je potřeba se zastavit a položit si správné otázky! (A hledat v sobě odpovědi.) Skutečně to tak vnitřně cítím nebo do toho půjdu? Jakou zkušenost s malováním mají ti, co mi toto říkají? Co stojí za tím, že jsem na pochybách? Zkrátka se zeptejte, komu chcete věřit! Jim? Nebo sobě a svému vnitřnímu hlasu?

Kolik kurzy malování stojí? +

Otázkou je zda se jedná o celodenní kurz (6-7 hodin), zkrácený, individuální, firemní malování nebo jen hodinový workshop. Cena kurzu se tedy pohybuje od 250,- Kč do 3200,-Kč za osobu, vyjma kurzu individuálního – tam je cena dohodou.

Máte-li zájem o firemní malování, podívejte se ZDE – tam zjistíte možné varianty a způsob zajištění akce.

Kurzy zkrácené (např. 2-4 hodinové) využívají skupinky zájemců, kteří upřednostňují soukromé malování a kratší dobu malování – vhodné i pro děti od 7 let. Cenu dohodneme dle velikosti skupinky, vzdálenosti kam se bude třeba dopravit a případnému nájmu prostor pro malování.

 

Kurzy celodenní však můžete získat za mnohem lepší ceny a s dalšími bonusy.

Udělejte si jednoduchou a snadnou registraci u ARTVIVE , získáte členství a jsou vaše ...

Po dohodě poskytujeme i skupinové slevy.

V kolik hodin kurzy začínají? +

Celodenní kurzy začínají vždy v 9:00 hodin a končíme cca mezi 16 a 17h (přijďte prosím raději o něco dříve)

Individuální kurz, firemní malování a kurzy zkrácené jsou vždy dohodou, a dle vašich požadavků. Hodinové workshopy pořádané většinou v rámci veletrhů a festivalů jsou vždy rozepsány dle pořádaných akcí.

Co si potřebuji přinést? +

Na kurz si prosím přineste dobrou náladu, chuť malovat a případně nějakou svačinu a oblíbené pití.

Hotový obraz si ponesete domů a bude ještě mokrý, proto doporučujeme přijet na kurz autem, nebo si zajistit odvoz.

Doporučujeme také vhodné oblečení s ohledem na možnost umazání se od olejových barev.

Všechno ostatní vybavení, včetně plátna, stojanů, uměleckých materiálů a pomůcek bude poskytnuto přímo na kurzu.

Kde kurzy děláte, máte někde atelier? +

Kurzy pořádáme po celých Čechách, na Slovensku a od roku 2015 jezdíme malovat i do Itálie v rámci výletu a dovolené. V současné době pevný atelier nikde nemám, protože jezdím přímo za vámi nejen do velkých měst, ale i tam kde si mně domluví.  Například: Skupinka lidí se domluví, že by chtěli malovat a dohodnou se na motivech. Poté zavolají mě a domluvíme společný termín. V tomto případě je vhodné mít nebo vědět o nějaké místnosti kde se může kurz uskutečnit.

Adresy konání kurzů jsou uvedené v detailu vystavených kurzů.

Jak dlouho bude obraz mokrý? +

Měl by být zaschlý do týdne, ale zcela suchý až do tří měsíců. Je důležité přihlédnout k tomu, jak velké vrstvy barev na něm jsou a jaké teplotě a vlhkosti je obraz vystaven. Pro příklad mohu uvést, že obraz zvířátka malovaný technikou akryl/olej má jen slabé vrstvy oleje a je suchý do týdne. Oproti tomu obraz s horami, kde je barva nanášena špachtlí a tvoříme vrstvu až 2 milimetry, bude vysychat až ty tři měsíce. Na každý pád jej nedávejte schnout na přímé slunce nebo na kamna a nevěšte ho do místnosti, ve které spíte nebo trávíte většinu času. Bude nějakou dobu „vonět“.

Na co se na kurzech maluje? +

Převážně malujeme na plátno natažené na blind rámu o velikostech 60x50, 60x40, 50x50, 50x40.

Záleží na tom, jaký motiv se maluje.

Na zkrácené kurzy a workshopy používám plátno nalepené na MDF desce o velikostech 40x30 a 24x18.

Kolik lidí maluje ve skupině? +

Počet účastníků ve skupince je obvykle kolem 12 osob, ale může se stát, že je o vystavený motiv zájem a tak skupina může mít až 18 osob. Stále je to ale počet, při kterém si to všichni užijí a je i dostatek času se věnovat každému s potřebnou péčí 🙂

Mohu od vás koupit dárkový poukaz na kurz? +

Ano, dárkové poukazy na jednodenní kurzy malování vystavujeme se jménem obdarovaného, mají dvouletou platnost, a pokud je to třeba můžeme ji na požádání i prodloužit. Poukaz lze využít na jakýkoliv mnou vedený kurz malování, kdekoliv po Čechách nebo Slovensku.

Unikátní a nádherný dárek pro přátele a rodinu - ideální dárek na Vánoce, narozeniny nebo jen proto, že chcete ...

MÁTE-LI O POUKÁZKU ZÁJEM NAPIŠTE SI O NI NA pavelmichalica@seznam.cz

Jaký typ malování děláte a jakou techniku používáte? +

Krajinky  a květiny malujeme převážně olejomalbou technikou "mokrá do mokré" metodou Bob Ross. Někdy zařazuji i kombinaci akryl/olej.

Zvířata malujeme kombinací akryl/olej.  Pro více informací klikněte na zvýrazněné odkazy.

Ostatní případně na dotaz. Pokud si nejste jistí, zda byste Vy nebo Vaše dítě tuto techniku zvládli, zeptejte se nás na telefonu    +420 773 870 890  (Věra Michalicová)

Nemohu chodit na malování olejovými barvami – z terpentýnu se mi dělá zle. +

Na mých kurzech používám pouze  bezzápašné ředidlo (terpentýn zbavený silic). Navíc při malování větráme a jen velmi citlivým osobám byl (ne)zápach nepříjemný … Pravdou je, že klasický terpentýn „voní“ velmi intenzivně.

Mohu používat na malování i jiné štětce a barvy než jaké používáte na kurzech Vy? +

Jistě můžete, ale nedokáži zaručit, jaký bude výsledek, když budete chtít malovat stejnou technikou, jako na mém kurzu malování … Už jsem toho také mnoho "odexperimentoval" 🙂 a z vlastní zkušenosti mohu říct, že pokud chcete začít malovat snadno a tak aby to vypadalo hezky, vyplatí se experimenty přeskočit a začít malovat.

Na světě je nepřeberné množství štětců a výrobců barev, a každý to má trochu jinak.

Barvy, které používám já, jsou máslovité konzistence a převážně mám značku Bob Ross. Již jsem do výuky zařadil i značky Lukas a Daler Rowney, protože jsou kvalitativně i konzistenčně na stejné úrovni a cena je o něco příznivější. Podobně je to se štětci, i když co se týká štětců značky Bob Ross, tak ty jsou těžko nahraditelné jinými. Jsou specifické použitými štětinami, kruhovou rukojetí a u některých i svým průřezem nebo oříznutím do tvaru, atd.

Jsou pravda drahé, ale na druhou stranu kvalitní, a pokud se o ně dobře postaráte, vydrží Vám roky. Nelze je prát ve vodě, ale pouze v bezzápašném ředidle (terpentýn zbavený silic).

Na každý pád – při malování s tím nejlevnějším co lze sehnat, nelze očekávat, že se bude dílo dařit tak dobře jako na kurzu, kde používáme kvalitní umělecké barvy a štětce …